Data wpisu: 21.03.2024
Zdjęcie do wpisu Wielkanocne warsztaty zalipiańskie dla klas I-III

Pierwszy dzień wiosny i Światowy Dzień Poezji okazały się w naszej bibliotece niezwykle barwnym dniem. A to za sprawą zalipiańskiego spotkania poetycko-plastycznego.

Kontynuując współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Oleśnie z siedzibą w Zalipiu, 21.03.2024 r. zorganizowaliśmy w bibliotece warsztaty wielkanocne. Tym razem do udziału w zajęciach zaproszeni zostali uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Warsztaty poprowadziła malarka ludowa, Wioletta Dziedzic z Domu Malarek w Zalipiu. Dodatkowym punktem programu było głośne czytanie autorskich wierszy przez Bernadettę Słotę, ludową poetkę z Zalipia.

Dzieci miały niepowtarzalną okazję, by posłuchać krótkiego wykładu o malarskiej tradycji zalipiańskiej, poznać twórczość ludową, a także spróbować swoich sił w zdobieniu przedmiotów motywami kwiatowymi.