Data wpisu: 19.03.2024
Zdjęcie do wpisu Wielkanocne warsztaty zalipiańskie dla przedszkolaków

Świat powoli budzi się do życia po zimowym odpoczynku. Nieśmiało pojawiają się pierwsze listki i kwiaty. Ale nie w Zalipiu! Tam barwne pąki kwitną przecież niezależnie od pory roku. Spragnieni wiosny zaprosiliśmy więc Zalipie do biblioteki.

Dzięki uprzejmości Eweliny Sokołowskiej, Dyrektor w Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z siedzibą w Zalipiu mogliśmy w naszej bibliotece zorganizować wielkanocne warsztaty plastyczne dla uczniów Przedszkola Publicznego w Oleśnie. Tego typu spotkania opierające się na współpracy naszych instytucji od lat przybliżają dzieciom rodzimą tradycję, a także kultywują lokalne zwyczaje związane z okresem wielkanocnym.

19 marca 2024 roku podczas zajęć, które poprowadziła Wioletta Dziedzic, malarka z Domu Malarek w Zalipiu, przedszkolaki dowiedziały się, czym wyróżnia się malarstwo zalipiańskie oraz poznały podstawowe techniki tej niezwykłej sztuki ludowej. Dzieci  samodzielnie wykonały malunki z motywami kwiatowymi, a także tradycyjne, roślinno-bibułowe palmy wielkanocne.

 

zobacz galerię