Data wpisu: 07.12.2022
Zdjęcie do wpisu Wyjazd do Klubu Komediowego Charlie w Krakowie

Chociaż minął już tydzień to jednak nadal bardzo ciepło wspominamy wyjazd do Teatru Szczęście – Klubu Komediowego Charlie działającego przy TCF HUB Centrum Sportu i Integracji w Krakowie na wspaniały spektakl pt. „ #Osiecka” w reżyserii Łukasza Fijała, z którym nasza biblioteka ma zaszczyt od kilka lat aktywnie współpracować.

„Na scenariusz przestawienia składają się piosenki, fragmenty dramatów i prozy Agnieszki Osieckiej. Na scenie ONA, ON oraz zespół muzyczny.

Twórcy zabierają widza w emocjonalną, zaskakującą podróż poprzez uczucia, charaktery, tęsknoty i marzenia. Jest to opowieść o młodej artystce, której marzenia zderzają się z brutalną rzeczywistością.

Całość powoduje refleksję, że mężczyźni i kobiety patrzą na świat w sposób tak odmienny, że nigdy nie będą w stanie całkowicie się poznać i zrozumieć. I z tego powodu trzeba wielkiej pracy, by dwójka ludzi mogła zbudować trwałą relację.”

Na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili wspaniali aktorzy Kamila Bestry jako ONA i Aleksander Talkowski  jako ON oraz niezrównany zespół muzyczny w składzie: Dominik Kwaśniewski– fortepian; Grzegorz Kosowski– gitara; Tomasz Kamiński – perkusja. Z kolei oprawa plastyczna to dzieło Aleksandry Pajączkowskiej.

Wspaniała gra aktorska, świetny kontakt z publicznością, rewelacyjna oprawa wokalno – muzyczna, niezwykła atmosfera, inteligentny humor i dobra zabawa, ale też momentami odrobina refleksji. Tak w ogromnym skrócie można opisać ten wyjątkowy spektakl. Na widzach, którzy go obejrzeli zrobił duże wrażenie i został bardzo wysoko oceniony. Wszystkich zachwycił piękny śpiew aktorów, do którego chętnie włączała się publiczność oraz mistrzowskie wykonanie utworów przez towarzyszący im zespół muzyczny. Spektakl można polecić wszystkim wielbicielom teatru, którzy cenią zarówno dobre aktorstwo jak i piękną muzykę.

Wyjazd odbył się 02.12.2022 r., a zorganizowany został przez Wójta Gminy Olesno oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie z inicjatywy Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy tej placówce. Uczestniczyli w nim Członkowie DKK dla Młodzieży, DKK dla Dorosłych, Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie,  przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji współpracujących w oleśnieńską książnicą oraz czytelnicy GBP w Oleśnie. Dziękujemy Aktorom i Muzykom za niezapomniane wrażenia artystyczne, reżyserowi Łukaszowi Fijałowi za ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz pomoc organizacyjną w przygotowaniu wyjazdu oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę.