Data wpisu: 17.11.2023
Zdjęcie do wpisu Wykład PoGodność (o)ZNAKI (prze)MOCY

Przemoc to nie tylko agresja fizyczna i widoczne ślady pobicia. Przemoc często przybiera bardziej wysublimowaną, a przez to okrutniejszą formę. Wyzwiska, porównywanie, szantaż emocjonalny, obrażanie słowne, karanie ciszą – to przemoc psychiczna, która zostawia ślady trwalsze, niż siniaki i blizny.

O zjawisku przemocy w środowisku domowym, ale też szkolnym i rówieśniczym dowiedzieli się uczniowie Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Brniu, którzy zostali zaproszeni do biblioteki w Oleśnie na wykład poprowadzony przez Ewelinę Lasko Dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Osób Doznających Przemocy Domowej.  Prelegentka podpowiedziała także, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób reagować na przypadki przemocy. Uczestnicy wykładu dowiedzieli się również o istnieniu i działalności Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Osób Doznających Przemocy Domowej.

Spotkanie, któremu towarzyszyła wystawa niezwykle wymownych fotografii pn.: PoGodność (o)ZNAKI (prze)MOCY, zostało zainicjowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnie, a odbyło się 17 listopada 2023 roku.

zobacz galerię