Data wpisu: 17.12.2020
Zdjęcie do wpisu Zakup publikacji ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

W 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, podobnie jak w latach poprzednich, otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Tym razem wsparcie przyznane bibliotece wynosiło 12 000,00 zł.

Pozyskane środki pozwoliły znacząco wzbogacić księgozbiór placówki. Za otrzymaną kwotę zakupiono niemal 500 egz. nowości wydawniczych, w tym publikacje dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych, jak również literaturę naukową i popularnonaukową. Realizując zadanie w szczególności kierowano się zapotrzebowaniem czytelniczym, uzupełniając publikacje najczęściej poszukiwane przez użytkowników biblioteki. Zakupiono także wiele tytułów aktualnych na rynku nowości wydawniczych z zakresu beletrystyki oraz literatury niebeletrystycznej. W znaczącym stopniu wzbogacono zbiory dla najmłodszych czytelników, które obok pięknej, kolorowej szaty graficznej i często nietypowej formy odznaczają się także wysokimi walorami edukacyjnymi i poznawczymi.

Zadanie zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.