Data wpisu: 22.09.2023
Zdjęcie do wpisu Zaproszenie na podsumowanie projektu SIŁA PAMIĘCI

Stowarzyszenie „Wokół Kultury” oraz Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie zapraszają na promocję tomiku wierszy pt. „Siła pamięci” i uroczysty koncert z okazji Dnia Seniora.

Spotkanie odbędzie się 1 października 2023 r. o godz. 17:00 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie przy ul. Leśnej 11 A.

Program:

*       Powitanie gości i podsumowanie projektu „SIŁA PAMIĘCI”

*       Promocja tomiku wierszy pt. „Siła pamięci” autorstwa twórców z Powiśla Dąbrowskiego:
– przedstawienie Autorów, którymi są: Janina Badoń, Zdzisław Banaś, Daniela Chabinka, Maria Gmyr, Anna Morawiec, Krystyna Mółka-Kazek, Zofia Pilas, Lucyna Puciłowska, Marian Rzeźnik, Ryszard Siepiora, Bernadetta Słota, Stanisław Stroński, Maria Szopa, Zbigniew Świerczek, Barbara Wójcik
– prezentacja wybranych tekstów – wiersze odczytają Ewa Sąsiadek i Ireneusz Pastuszak, aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
– wręczenie publikacji uczestnikom spotkania

*       Otwarcie wystawy prac artystycznych wykonanych przez Autorów promowanej publikacji

*       Koncert Kapeli Góralskiej Kosor – czteroosobowy zespół wykonuje utwory wywodzące się
z folkloru górali beskidzkich

*       Bankiet

Wstęp wolny!
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
tel. 14 687 00 87, e-mail: biblioteka@gbpolesno.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Programu Małopolska Lokalnie i Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego, Miasta Kraków oraz Powiatu Oświęcimskiego, a partnerem projektu jest Województwo Małopolskie. Operatorem Programu jest Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze.