Data wpisu: 16.02.2023
Zdjęcie do wpisu Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Stanisława Strońskiego

Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie i Dąbrowski Dom Kultury zapraszają na wernisaż wystawy prac Stanisława Strońskiego, który odbędzie się 24.02.2023 r o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki w Oleśnie przy ul. Leśnej 11 A. Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert zespołu Obywatele DT.

Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązuje rezerwacja – tel. 14687 00 87, e-mail: biblioteka@gbpolesno.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Stanisław Stroński – artysta, malarz i rzeźbiarz, pochodzący z Lubartowa (Lubelszczyzna) na stałe związał się z Dąbrową Tarnowską. Specjalizuje się w malarstwie olejnym, pejzażowym, dużych formach tworzonych z drewna, płaskorzeźbach oraz snycerce. Od wielu lat jest pracownikiem Dąbrowskiego Domu Kultury. Członek Zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, aktywnie uczestniczy w plenerach malarskich na terenie Polski wschodniej i Białorusi. Współtwórca panoramy „Budowa drogi” w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Autor oryginalnych statuetek przyznawanych cyklicznie przez Starostwo Powiatowe zasłużonym działaczom z instytucji
i organizacji pozarządowych.

Obywatele DT
Muzyczny kwartet z Dąbrowy Tarnowskiej, w skład którego wchodzą: Norbert Giza (wokal, gitara), Jakub Dybowski (instrumenty perkusyjne), Ryszard Streb (pianino), Michał Gąsior (gitara basowa, kontrabas). Zespół gra blues, folk i inne gatunki, tworzy własne piosenki i wykonuje covery. Wydał debiutancką płytę „Sąsiedzkie Tango”, koncertuje (suport Finału Dni Dąbrowy Tarnowskiej, Dąbrowska Noc Bluesowa, Dzień Kobiet z Obywatelami DT), współtworzy interesujące projekty muzyczne („Na góralską nutę”, „Wszyscy nosimy w sobie talent”, „Dąbrowska Jam Session”), jest ozdobą ważnych wydarzeń kulturalnych (np. spotkania autorskie, wernisaże).