Data wpisu: 27.09.2019
Zdjęcie do wpisu „Zwierzyniec” czyli warsztaty czytelniczo-literackie

Grupa uczniów ze Szkół Podstawowych w Oleśnie i Zalipiu oraz Przedszkola Publicznego w Zalipiu wzięła udział w wyjątkowych zajęciach, warsztatach czytelniczo – literackich, które przygotowane i przeprowadzone zostały przez Angelikę Madura z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Ich tematyka związana była z wydaną przez tą instytucję książką pt. „Zwierzyniec”. Wspólne czytanie, analiza tekstu, a na koniec wykonanie pięknych i niezwykłych zakładek do książek techniką origami dały dzieciom wiele radości. Ponadto na zakończenie jako nagrodę za udział w zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali książkę „Zwierzyniec”.
Warsztaty odbyły się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie oraz Filii Bibliotecznej w Zalipiu.